Atrakcje

Kamieniołomy

Zalediwe kilka kroków od naszej kwatery znajdują się, czynne do dzisiaj malownicze kamieniołomy, gdzie pozyskiwany jest wapień i piaskowiec.

Czartowe pole

Turysta kierując się w dowolną stronę od naszej kwatery natrafi na przepiękne widoki, szczególnie polecamy rezerwat „Czartowe Pole” polożony 8 km od Józefowa we wsi Hamernia. Rezerwat chroni odcinek rzeki Sopot. Możemy zobaczyć tam progi skalne wyrzeźbione przez rzeką w piaskowcach trzeciorzędowych. Dodatkową atrakcję stanowią ruiny papierni wybudowanej w 1729, zniszczonej przez pożar w 1883 roku.

Florianka

Florianka to osada leśna miesząca się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, która słynie ze stajennej hodowli konika polskiego. Ponadto we Floriance możemy obejrzeć izbę leśną przedstawiającą życie ludzi na początku XX wieku. Na terenie osady znajduje się tu ścieżka dendrologiczna z imponującą liczbą kilkudziesięciu rzadkich okazów drzew i krzewów.

Piekiełko

Piekiełko to ścisły rezerwat utworzony w 1962 r. o powierzchni 1,24 ha. Na jego terenie pośród lasu sosnowego leży 68 sporych rozmiarów i niezwykle wyglądających głazów, częściowo tkwiących w ziemi. Największy z nich ma ponad 3 m szerokości i wystaje ze wzniesienia  na 1,5 m. W okresie wczesnośredniowiecznym piekiełko było miejscem kultu, stąd nazwa która nawiązuje do legend.

Na rower!

W Józefowie od kilku lat działa organizacja Józefowska Kawaleria Rowerowa, która organizuje kilka imprez rowerowych w roku. Po więcej informacji zapraszamy na www.jkr.org.pl

Na ryby!

Zalew wędkarski przy stanicy jest systematycznie zarybiany.